رییس اداره دامپزشکی شهرستان رزن خبر داد:

آغاز طرح واکسیناسیون دام‌ علیه بیماری «لمپی اسکین» در رزن

دکتر علی طاهری رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از آغاز طرح واکسیناسیون دام‌های سنگین علیه بیماری «لمپی اسکین» در شهرستان خبر داد.

0

به گزارش دامپزشک نیوز_ دکتر علی طاهری رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از آغاز طرح واکسیناسیون دام‌های سنگین علیه بیماری «لمپی اسکین» در شهرستان خبر داد.

دکتر علی طاهری گفت: این طرح با همکاری 2 اکیپ واکسیناسیون بخش دولتی، از 17 بهمن ماه سالجاری شروع شده و تا آخر سال ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود در این طرح شش هزار راس دام سنگین علیه بیماری لامپی اسکین در سطح شهرستان واکسینه شوند.

دکتر طاهری افزود: در صورت ابتلای دام‌ها به این بیماری، خسارت زیادی متوجه دامدار خواهد شد؛ لذا از همه‌ی دامداران شهرستان برای مقابله با این بیماری درخواست همکاری داریم.

وی، عامل این بیماری را نوعی ویروس از راسته آبله‌بزی و عامل انتشار این بیماری را پشه‌ها و حشرات دانست و افزود: در صورت ابتلای دام به این بیماری، عارضه‌های پوستی، تب و سقط جنین از علایم بارز این بیماری است.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان رزن، سم‌پاشی و ضدعفونی جایگاه‌های دامی را در کنار واکسیناسیون به موقع، بهترین راهکار مقابله با شیوع این بیماری برشمرد و افزود: این بیماری بین انسان و دام مشترک نیست.

منبع: روابط عمومی اداره دامپزشکی رزن

انتهای پیام/