باحضور دکتر ستاری معاون رئیس جمهور و دکتر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی انجام شد:

رونمایی از واکسن استرپتوکوکوزیس-لاکتوکوکوزیس توسط جهاد دانشگاهی تهران

به گزارش دامپزشک نیوز ، از واکسن استرپتوکوکوزیس-لاکتوکوکوزیس با کاربرد درمانی در آبزیان بعنوان یکی از دستاورد‌های گروه دامپزشکی سازمان جهاد دانشگاهی تهران در محل این دانشگاه رونمایی شد.

0

به گزارش دامپزشک نیوز ، در مراسمی در دانشگاه تهران ، از ۹ طرح راهبردی، فناورانه و ارزبر با هدف ارتقای تاب‌آوری در حوزه امنیت غذایی با حضور آقایان «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و «علی‌صفر ماکن‌علی» رئیس سازمان دامپزشکی رونمایی شد.
گسـترش مزارع تولید آبزیان در سـطح جامعه به بروز بسیاری از بیماری‌ها منجر شـده است که کنترل آن تنها به ۲ روش امکان پذیر است.
یکی از این روش‌ها استفاده از روش‌هـای درمانـی با یکسری عوارض که جامعـه و محیـط زیسـت از آن بی‌نصیب نخواهند ماند و روش دیگر استفاده از روش‌هـای پیشـگیرانه نظیر واکسـن و با کمترین میزان عوارض است.
شرکت دام طب کوشان سازمان جهاد دانشگاهی تهران با هدف توسعه روش‌های پاک و پذیرفته شده بین‌المللی برای مبارزه با بیماری‌های آبزیان و با اتکا بر دانش بومی نسبت به تولید واکسن استرپتوکوکوزیس/ لاکتو کوکوزیس اقدام کرده است.
پیش‌بینی می‌شود با مصرف کامل واکسن استرپتوکوکوزیس/لاکتوکوکوزیس توسط جامعه هدف، تولید این واکسن یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی را برای کشور به همراه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما