مشکلی از نظر تامین انواع واکسن و دارو‌های دامپزشکی در اردبیل وجود ندارد

به گزارش دامپزشک نیوز، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: هیچ مشکلی از نظر تامین انواع واکسن و دارو‌های دامپزشکی در استان وجود ندارد.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، بهلول تکلوی، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در بازدید از طرح‌های واکسیناسیون دامپزشکی در قشلاقات انگوت با بیان اینکه در حال حاضر با تمهیدات انجام شده هیچ مشکلی از نظر تامین انواع واکسن و دارو‌های دامپزشکی در استان وجود ندارد گفت: پوشش حداکثری مایه کوبی دام‌های منطقه برعلیه بیماری‌های مختلف دامی قبل از کوچ عشایر در حال اجرا می‌باشد و این مهم منجر به ایمنی پایدار دام‌ها در برابر بیماری‌های مختلف دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و نیز پیشگیری از شیوع این بیماری‌ها در منطقه می‌شود که بدین منظور پیش بینی واکسن مورد نیاز انجام شده است.

او با بیان اینکه قشر عشایر در اقتصاد کشاورزی و دامپروری، تولید ملی و امنیت غذایی حائز اهمیت ویژه‌ای می‌باشند برنامه ریزی برای ارائه خدمات مطلوب به این قشر از جامعه را از برنامه‌های اصلی این اداره کل عنوان کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل ادامه داد: به جهت بهادار شدن اکثر واکسن‌های دامی در تلاش هستیم ضمن رایزنی با مراکز مایه کوبی بخش خصوصی دامپزشکی دام‌های مناطق مختلف استان را برعلیه بیماری‌های مختلف دامی مایه کوبی نماییم.