نظارت بر ترخیص ۵۰۰ هزار تن نهاده مواد اولیه خوراک دام و طیور

به گزارش دامپزشک نیوز، رئیس شبکه دامپزشکی بندرانزلی گفت: در سال گذشته بر ترخیص بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده مواد اولیه خوراک دام و طیور نظارت شده است.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از مهر،  سید مهدی موسوی  اظهار کرد: بندرانزلی از جهت واردات و ترخیص نهاده‌های دامی یکی از مبادی مهم و اصلی کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه بندرانزلی در واردات نهاده‌های دامی، افزود: بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی شامل ذرت، جو، کنجاله، ارزن و غیره تحت نظارت شبکه دامپزشکی بندرانزلی از طریق کنترل اسناد بهداشتی کشورهای مبدا، بازدیدهای ارگانولپتیک، نمونه برداری و آزمایشات از گمرک بندرانزلی و منطقه آزاد انزلی ترخیص شده است.

موسوی ادامه داد: محوطه بندری انزلی با مساحت بیش از ۷۷ هزار متربع انبار و ۵۵ هزار تن سیلوی نگهداری موقت نهاده مواد اولیه خوراک دام و طیور است که در حال حاضر تحت ضوابط بهداشتی دامپزشکی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از طرح‌های توسعه‌ای بندرگاه انزلی ظرفیت نگهداری از کالا نیز افزایش می‌یابد، تاکید کرد: بندرگاه انزلی اولین و بزرگترین بندر سواحل جنوبی دریای خزر در منطقه‌ای جلگه‌ای و ساحلی است که نقش بسزایی در رونق کریدور شمال به جنوب ایفا می‌کند.