قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور:

ارائه طرح جایگزینی خوراک دام آماده به‌جای ذرت و سویای وارداتی

به گزارش دامپزشک نیوز، مسعودی قائم مقام اتحادیه خوراک دام و طیور گفت: ما سه سال قبل، طرح استفاده از خوراک دام آماده به جای ذرت و سویا و خام فروشی در مرغداری‌ها را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌ایم، گفت: در شرایط فعلی اجرای این طرح می‌تواند به حل مشکلات ایجاد شده در صنعت دام و طیور کشور کمک کند.

0

قائم مقام اتحادیه خوراک دام و طیور از ارائه طرح جایگزینی خوراک آماده به‌ جای ذرت و سویا خبر داد .

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی مسعودی با بیان اینکه ارز ۴٢٠٠ تومانی کالاهای وارداتی به تدریج در حال حذف شدن است، گفت:با روندی که در حال انجام است بزودی این اتفاق در مورد مواد اولیه نهاده‌های دام و طیور نیز رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه ما سه سال قبل، طرح استفاده از خوراک دام آماده به جای ذرت و سویا و خام فروشی در مرغداری‌ها را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌ایم، گفت:

در شرایط فعلی اجرای این طرح می‌تواند به حل مشکلات ایجاد شده در صنعت دام و طیور کشور کمک کند.

*** نقش مؤثر کارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور

مسعودی با اشاره به اینکه کارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور می‌توانند نقش مؤثری در افزایش بهره وری تولید گوشت مرغ داشته باشند، ادامه داد:

در طول سالهای گذشته برخی از کارخانجات تولیدکننده خوراک باعث ایجاد بی اعتمادی در بین مرغداران شدند اما ما بعنوان اتحادیه مسئول، تضمین می‌کنیم تمام خوراک مورد نیاز طیور را با بهترین کیفیت تأمین کنیم و در اختیار تولیدکنندگان کشور قرار دهیم.

*** جلب اعتماد مرغداران کشور

مسعودی لازمه این کار را جلب اعتماد مرغداران کشور از سوی کارخانجات عنوان کرد و افزود:

کارخانجات باید خوراک با کیفیت و مقرون به صرفه در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند و در مرحله بعدی توان علمی و فنی خود را افزایش دهند.

*** کاهش مصرف خوراک و افزایش کیفیت 

وی در خصوص عملی شدن این طرح، گفت:

در صورت تحقق این عوامل ما می‌توانیم هم مصرف خوراک را کاهش دهیم و هم با کیفیت بالا آن را در اختیار تولیدکنندگان قرار بدهیم.

*** تولید مرغ لاین آرین در کشور

مسعودی با بیان اینکه قرار است بزودی تولید مرغ لاین آرین در کشور انجام شود، افزود:

همچنین تلاش دولت این است که وزن مرغ تولیدی به ١.۴ تا ١.۶ کیلوگرم برسد، ٧٠٠ کارخانه تولیدکننده خوراک دام می‌توانند در تحقق این اهداف کمک کنند.

*** اجرا طرح به بهترین نحو در کشور

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در پایان با اشاره به همکاری میان دستگاه‌های مربوط از جمله سازمان دامپزشکی، گفت:

ما آمادگی کامل برای تولید خوراک باکیفیت و بهداشتی و مقرون به صرفه را با همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان دامپزشکی کشور داریم.

ضمن اینکه با کارخانجاتی که در این زمینه تخلف کنند، به شدت برخورد خواهیم کرد تا طرح به بهترین نحو در کشور اجرا شود.