استفاده از حیوانات تلف شده در یک موزه

تاکنون با خود فکر کرده اید، گونه‌های حیات وحشی که در حوادث و شکار‌ها تلف می‌شوند چه سرانجامی دارند؟ با موزه‌ای آشنا شوید که از این گونه‌های تلف شده استفاده می‌کند.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان- موزه‌های تنوع زیستی در آشنایی مردم هر شهر با ویژگی‌های جانداران و حیات وحشی که به طور طبیعی قادر به مشاهده آن در طبیعت نیستند، نقش بسیاری دارد. ضمن اینکه این موزه‌ها بر ضرورت حفظ و نگهداری از حیوانات تاکید می‌کنند.

این موزه‌ها در هر کشور به عنوان خزانه ملی برای حفظ سرمایه‌های زیستی و حفظ این امانت‌ها برای انتقال به نسل‌های آینده به شمار می‌رود، زیرا که در این موزه‌ها نمونه‌ها و ذخایر متنوع جانوری و گیاهی و به عبارتی گویا ذخایر غیر زنده ژن‌ها مورد عملیات‌های شناسایی، ثبت، ضبط و طبقه بندی قرار می‌گیرد.

آشنایی با موزه تنوع زیستی تربت حیدریه

موزه تنوع زیستی تربت حیدریه با دارا بودن انواع جانوران زیستی منطقه بعنوان منحصر به فرد‌ترین موزه تنوع زیستی کشور به شمار می‌آید.

به طور معمول حیواناتی که در اثر تصادفات جاده‌ای، شکار توسط شکارچیان غیرمجاز و یا دلایل دیگر تلف می‌شوند تاکسیدرمی شده و به موزه تنوع زیستی تربت حیدریه منتقل می‌شوند.

این موزه در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده است و انواع گونه‌های جانوری از قبیل پرندگان، پستانداران، خزندگان نگهداری می‌شود.

این روز‌ها موزه تنوع زیستی تربت حیدریه به دلیل شیوع کرونا تعطیل است.

انتهای پیام/