ممیزی یک کارخانه تولید کنسرو برای دریافت کد اتحادیه اروپا

به گزارش دامپزشک نیوز، بازرسان سازمان دامپزشکی یک واحد کارخانه کنسرو ماهی در مازندران را برای دریافت کد اتحادیه اروپا ممیزی کردند.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،روابط عمومی دامپزشکی مازندران اعلام کرد:بنا به درخواست متصدی یک واحد کارخانه کنسرو ماهی برای دریافت کد اتحادیه اروپا برومند فر مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور به همراه گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران با حضور در غرب استان از این واحد تولیدی را از نظر رعایت و به‌کارگیری الزامات و قوانین بین‌المللی مورد بازرسی و ممیزی قرار دادند.

دکتر گلپایاگانی در مورد صدور کد اتحادیه اروپا، گفت:به منظور نظارت، ردیابی زنجیره تولید از ابتدا تا انتهای تولید محصول و در راستای اثربخشی و ارزش افزوده بر محصولات تولیدی همراه با رعایت قوانین بین‌المللی واحد‌های فرآوری و بسته‌بندی محصولات فرآورده‌های خام دامی، کارشناسان و ممیزان رسمی سازمان دامپزشکی اقدام به ممیزی از واحد‌های درخواست کننده می‌کنند و در صورت احراز شرایط، پروانه بهداشتی با کد اتحادیه اروپا (EC) برای آن دسته از واحد‌ها صادر می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی مازندران افزود: کد EC کد بهداشتی بین‌المللی است که با أخذ آن از سازمان دامپزشکی، تولیدکننده مجاز به صادرات محصولات خود به کشور‌های اروپایی می‌شود.


پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید