مدیرکل دامپزشکی استان یزد:

۴۰۰ میلیون غرامت به دامداران یزد پرداخت می‌شود

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: باید به دامدارانی که دام‌های آنها به دلیل ابتلا به بیماری‌ توسط دامپزشکی معدوم شده است، حدود ۴۰۰ میلیون تومان غرامت پرداخت کنیم.

0

به گزارش دامپزشک نیوز_  علی اکبر حدادزاده با اشاره به اینکه سالانه تعداد زیادی دام بر اثر ابتلاء به بیماری معدوم می‌شود، اظهار داشت: در مواردی مانند شناسایی کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تا شعاع یک کیلومتری باید از وجود پرنده‌ها پاکسازی شود.

وی عنوان کرد: این اقدامات که در راستای حفظ سلامت جامعه انجام می‌شود، خسارت‌هایی برای دامداران و… به بار می‌آورد که بخشی از این رقم توسط دامپزشکی پرداخت می‌شود.

حدادزاده یادآور شد: دامپزشکی ۷۵ درصد زیان واقعی وارد شده به دامداران را پرداخت می‌کند که این رقم در سال جاری تاکنون به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد افزود: البته اقدامات پیشگیرانه نظیر واکسیناسیون دام‌ها یا خون گیری و انجام آزمایش‌های لازم نیز از اقداماتی است در راستای حفظ سلامت دام‌ها به عنوان سرمایه‌های اجتماعی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای تست سلامت دام‌ها، سالانه ۱۵ هزار رأس دام خون گیری و آزمایش‌های لازم در زمینه تب مالت و سل روی آنها انجام می‌شود.

حدادزاده خاطرنشان کرد: امسال همچنین خون گیری از هزار و ۸۷۸ رأس اسب برای تست بیماری مشمشه انجام شده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/