عکس| سگ‌ها کی، کجا و چگونه اهلی و بهترین دوست انسان شدند؟

به گزارش دامپزشك نيوز، باور عمومی بر آن است که طیف وسیعی از سگ‌ها از تبار گرگ‌ها بوده‌اند و سپس اهلی شدند. کارشناسان آلمانی معتقدند که اهالی مگدالن که از ۱۲ تا ۱۷ هزار سال پیش در اروپا حضور داشتند گرگ‌ها را به سگ‌هایی اهلی تبدیل کردند.

0

به گزارش دامپزشك نيوز، اینجا شاید جایی باشد که سگ‌ها به بهترین دوست انسان تبدیل شدند. دانشمندان ادعا می‌کنند که احتمالا گرگ‌ها حدود ۱۶ هزار سال پیش در غاری واقع در آلمان به سگ‌های اهلی تبدیل شده‌اند.

کارشناسان هشت فسیل سگ را که در غاری واقع در جنوب غربی آلمان به نام Gnirshöhle پیدا شده، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. قدمت نمونه‌های یافت شده در این غار آلمانی بین ۱۴ تا ۱۶ هزار سال تخمین زده شده است. تجزیه و تحلیل ژنتیکی تنوع و گوناگونی ژنتیکی مشابه با هر سگی که امروز زنده است را نشان می‌دهد.

باور عمومی بر آن است که طیف وسیعی از سگ‌ها از تبار گرگ‌ها بوده‌اند و سپس اهلی شدند. کارشناسان آلمانی معتقدند که اهالی مگدالن که از ۱۲ تا ۱۷ هزار سال پیش در اروپا حضور داشتند گرگ‌ها را به سگ‌هایی اهلی تبدیل کردند.

در این نظریه گفته می‌شود که مگدالنی‌ها این کار را با طیف وسیع و متنوعی از گرگ‌ها از تبار مختلف انجام دادند و این موضوع باعث ایجاد طیف گسترده نژاد‌هایی از سگ شد که امروزه مشاهده می‌کنیم.

منبع: افتاب نيوز