توقیف ۲ محموله غیرمجاز حامل “پر و سر مرغ” توسط اداره دامپزشکی لارستان

به گزارش دامپزشک نیوز، رئیس اداره دامپزشکی لارستان از توقیف خودرو حامل پر و سر مرغ که به صورت غیر مجاز و فاقد مجوز حمل بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی بود با همکاری پرسنل اداره حفاظت اطلاعات در محور مواصلاتی لار جهرم خبر داد.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان ، سروش اسدی گفت :طی ۲۴ساعت گذشته این دومین محموله توقیفی ضایعات کشتارگاهی در سطح شهرستان است که با اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان لارستان معدوم میگردد.

وی خاطر نشان کرد  :با توجه به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، تیم های نظارتی دامپزشکی لارستان  در قالب عملیات تشدید نظارت بهداشتی ، با حساسیت ویژه  این قبیل تخلفات را پیگیری میکند.لازم به توضیح است این شیوه ی حمل میتواند تهدیدی علیه صنعت مرغداری استان و شهرستان باشد.

امید محمد توکلی کارشناس بهداشت و قرنطینه اداره دامپزشکی لارستان نیز اظهار داشت: طی ۲۴ساعت گذشته بیش از ۷تن محموله ی غیر مجاز و غیر بهداشتی توسط این اداره با حکم مقام محترم قضایی به صورت بهداشتی معدوم و از چرخه ی مصرف  انسانی خارج گردید  خودرو رانندگان متخلف جهت سیر مراحل قانونی، به پارکینگ نیروی انتظامی تحویل شد.

همشهریان گرامی در صورت مشاهده تخلف بهداشتی دامپزشکی ،  مراتب را به شماره ۵۲۲۴۶۰۲۷ واحد رسیدگی به شکایات اداره دامپزشکی لارستان گزارش کنند.