ضرورت ساماندهی سگ های ولگرد در مناطق شهری وروستایی مازندران

به گزارش دامپزشک نیوز، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران ساماندهی سگ های ولگرد را در شهرها و روستاها مطالبه مردمی دانست و گفت: تاکنون چندین مرکز نگهداری راه اندازی شده است. وی از شهرداران خواست تا در مهار و نگهداری سگ‌های ولگرد تلاش بیشتری داشته باشند و افزود: طبق دستورالعمل مصوب سال ۸۷ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهرداری‌ها مسئول کنترل و ساماندهی سگ‌های ولگرد هستند.

0

به گزارش دامپزشک نیوز و به نقل از  مهر، مهدی رازجویان پیش ازظهر سه شنبه در جلسه ساماندهی سگ‌های ولگرد در استان با اظهار اینکه افزایش شمار سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شهرها و روستاها آسایش شهروندان و بهداشت را به خطر می‌اندازد، بر لزوم ساماندهی این حیوانات تاکید کرد.

وی از شهرداران خواست تا در مهار و نگهداری سگ‌های ولگرد تلاش بیشتری داشته باشند و افزود: طبق دستورالعمل مصوب سال ۸۷ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شهرداری‌ها مسئول کنترل و ساماندهی سگ‌های ولگرد هستند.

وی مدیریت نشدن صحیح زباله در روستاها را عامل افزایش سگ‌های ولگرد دانست و گفت: باید با بهره گیری از روش‌های پزشکی وعقیم سازی سگ‌های ولگرد مانع افزایش جمعیت آنها شد.

رازجویان با اظهار اینکه جولان سگ‌های ولگرد آرامش و امنیت مردم را به خطر انداخته است، افزود: این حیوانات می‌توانند ناقل بیماری باشند از این رو باید آنها در پناهگاه‌های امن نگهداری کرد.