باحضور ویوئو کنفرانسی دکتر روحانی:

رونمایی از واکسن تب برفکی با روغن تولید داخل و آنفلوآنزایH5N8

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از پایگاه اطلاعرسانی دولت،صبح امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور، آئین رونمایی از دو واکسن دامپزشکی در شرکت دانش بنیان پسوک در صفادشت کرج با حضور رئیس سازمان دامپزشکی و معاون علمی و فن آوری ریئس جمهور برگزار شد. با موفقیت محققین شرکت پسوک ، تولید روغن مخصوص تولید واکسن تب برفکی در این شرکت انجام و پس از تائید آن توسط سازمان دامپزشکی تولید واکسن تب برفکی که قبلا توسط این شرکت با روغن وارداتی انجام میشد برای اولین بار با اتکا به دانش فنی داخلی تولید و از آن رونمایی شد. در این مراسم همچنین واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که از بذر ویروس H5N8 توسط شرکت پسووک تولید شده است مهرفی و رونمایی شد. با تولید این ۲ واکسن بخش مهمی از نیازهای کشور تامین و از واردات انها و صرف ارز تاحدود زیادی جلوگیری خواهد شد.

0

به گزارش دامپزشک نیوز به نقل از پایگاه اطلاعرسانی دولت،صبح امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور، آئین رونمایی از دو واکسن دامپزشکی در شرکت دانش بنیان پسوک در صفادشت کرج با حضور رئیس سازمان دامپزشکی و معاون علمی و فن آوری ریئس جمهور برگزار شد.

با موفقیت محققین شرکت پسوک ، تولید روغن مخصوص تولید واکسن تب برفکی در این شرکت انجام و پس از تائید آن توسط سازمان دامپزشکی تولید واکسن تب برفکی که قبلا توسط این شرکت با روغن وارداتی انجام میشد برای اولین بار با اتکا به دانش فنی داخلی تولید و از آن رونمایی شد.

در این مراسم همچنین واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که از بذر ویروس H5N8 توسط شرکت پسووک تولید شده است مهرفی و رونمایی شد.

با تولید این ۲ واکسن بخش مهمی از نیازهای کشور تامین و از واردات انها و صرف ارز تاحدود زیادی جلوگیری خواهد شد.

دامپزشک نیوز این موفقیت خوب و ارزنده را به شرکت پسووک و محققان تلاشگر آن تبریک میگوید.

عکس: صداوسیما