۴۵ هزار راس دام سبک و سنگین در هشترود پلاک‌کوبی شد

به گزارش دامپزشک نیوز و به نقل از ایرنا، امین امینیان روز پنجشنبه در جلسه کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان افزود: این اقدام ضمن جلوگیری از قاچاق دام زنده به حفظ ذخایر ژنتیکی کمک می کند از این رو انتظار می رود دامداران با اداره جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان در این زمینه همکاری کنند.

0

به گزارش دامپزشک نیوز ، امین امینیان همچنین خواستار نصب سامانه رهیاب بر روی کامیون های عمومی و حمل  بار و التزام آنها به تنظیم صورتجلسه در محل های تخلیه و بارگیری کالا کرد.

امینیان گفت: در صورت مشاهده توزیع دام در خارج از شبکه، که نوعی اختلال در بازار محسوب می شود برخورد خواهد شد. ِ

وی از صدور مجوز حمل ۱۶ هزار راس دام سبک و سنگین در هفت ماهه گذشته از هشترود به مقاصد استان های تهران،  اصفهان و قم جهت کشتار خبر داد و گفت: خروج بدون مجوز دام از شهرستان به استان های مرزی ممنوع است.

فرماندار هشترود افزود:  هر کالایی برای انتقال باید مبدا و مقصد مشخصی داشته باشد و در سامانه جدیدی که به نام سامانه انبارها راه اندازی شده ثبت سیستمی شود تا به عنوان کالای قاچاق توقیف نشود.

امینیان بر نصب دوربین‌های ناظر برای مقابله با قاچاق در محور های مواصلاتی هشترود تاکید کرد و گفت: قاچاق کالا و ارز تأثیرات منفی بر اقتصاد، تولید، اشتغال و فرهنگ جامعه دارد و مقابله با آن ضرورتی انکارناپذیر است.

منبع: ایرنا