کشف ۱۴ تن فرآورده خام و نهاده دامی غیر بهداشتی طی ۲ هفته اخیر در اراک

به گزارش دامپزشک نیوز ، یس شبکه دامپزشکی اراک گفت: ۱۴ تن فرآورده خام  و نهاده دامی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته در بازرسی‌های انجام شده در مدت ۲ هفته گذشته از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی این شهرستان کشف شد.

0

رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: ۱۴ تن فرآورده خام  و نهاده دامی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته در بازرسی‌های انجام شده در مدت ۲ هفته گذشته از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی این شهرستان کشف شد.

به گزارش دامپزسک نیوز به نقل از ایرنا ،دکتر «محمد جانمرد گفت : ۱۳ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم سویای فله‌ای با ظاهر نامتعارف در این مدت در بازدید بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان اراک از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآوده‌های خام دامی این شهرستان کشف شد.

وی ادامه داد: ۴۸۰ کیلوگرم مکمل و ویتامینه تاریخ گذشته نیز در این مدت کشف و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس شبکه دامپزشکی اراک خاطرنشان کرد: ۲۲۰ کیلوگرم مرغ و قطعات طیور تاریخ گذشته در این بازرسی‌ها از یک مرکز عرضه مرغ و ماهی در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

جوانمرد گفت: سه گروه متشکل از سه نفر از کارشناسان و بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان اراک به صورت شبانه روزی وظیفه بازرسی و نظارت بر واحدهای تحت نظارت شبکه دامپزشکی این شهرستان را برعهده دارند.

کلانشهر اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت از سه بخش مرکزی و ساروق و معصومیه تشکیل شده است.

استان مرکزی دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.