تبریک رئیس سازمان دامپزشکی به خبرنگاران و فعالان رسانه ای

به گزارش دامپزشک نیوز،دکتر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی ،بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار،طی یادداشتی این روز را به فعالان رسانه و خبرنگاران تبریک گفت. وی در بخشی از این پیام ،پاسداشت ساحت قلم و قلم به دستان به ویژه خبرنگاران فعال در حوزه دامپزشکی که می‌توانند چشم و چراغی باشند برای سربازان گمنام جبهه دفاع از امنیت بهداشتی و سلامتی مردم و حفاظت از سرمایه‌های دامی کشور را وظیفه ای برای خود عنوان نمود.

0

سوگند به قلم و آنچه می نویسند

 خبرنگار محترم و معزز حوزه دامپزشکی و سلامت

درود بر هنرمندانی که حرمت قلم و دانستن را گرامی می‌دارند و قدرت اندیشه، توان نوشتن و مجال گفتن را جز در مسیر حق و حقیقت به کار نمی‌گیرند. ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش‌های انسان‌های شریفی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی مسئولانه در حیطه دفاع از بهداشت و سلامت عمومی را بر عهده داشته و به مدد قلم های پاک و صادق و توانای خود، موجبات روشنگری و تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم می آورند.

پاسداشت ساحت قلم و قلم به دستان به ویژه خبرنگاران فعال در حوزه دامپزشکی که می‌توانند چشم و چراغی باشند برای سربازان گمنام جبهه دفاع از امنیت بهداشتی و سلامتی مردم و حفاظت از سرمایه‌های دامی کشور وظیفه ای است که بر خود واجب می دانم آن را ادا کنم و در نخستین گام و در دفاع از حرمت قلم و خبرنگاران جویای انعکاس حقیقت، نظام‌نامه داخلی اطلاع‌رسانی و ارتباطات رسانه‌ای سازمان دامپزشکی کشور را در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار به تمام ادارات کل دامپزشکی استان‌ها ابلاغ نمودم. امید آنکه در عمل و با همکاری خود شما متولیان اطلاع رسانی، از حرمت آنچه شما به سلامت و صداقت در انعکاس رویدادهای حوزه دامپزشکی یا نقد عملکرد مدیران بخش تحریر می‌کنید، حفاظت کنیم.

پس سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌‌نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند. درود بر خبرنگارانی که خود را مسؤول در قبال ملت و کشور، مسؤول در قبال سلامت ذهنی و جسمی مردم، مسؤول در قبال منافع ملی می‌دانند و تابع هر ادعایی نیستند که فاقد ارزش‌های آموخته شده مدرسان متعهد هنر/ حرفه خبرنگاری باشد.

روز خبرنگار فرصتی ارزشمند و گرانبهاست برای پاسداشت مقام شامخ تمامی انسان‌های فرهیخته که در راه روشنگری و آگاهی‌بخشی به جامعه در زمینه بهداشت و سلامت انواع دام و حیوانات کوچک و بیماری‌های مشترک انسان و دام جان خود را با استرس‌های پرشمار به مخاطره انداختند. روز خبرنگار روزی است آگهی‌بخش و به قول روایت مشهوری که تاکید کرده  است:

 اقتضای جان چو ای دل آگهی است   

هرکه آگه‌تر بود جانش قوی است

17 مرداد 99

علی صفر ماکنعلی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور