توقیف ۲ خودرو حامل مرغ زنده فاقد مجوز در بوکان

مدیر شبکه دامپزشکی بوکان گفت: ۲ خودرو حامل مرغ زنده فاقد مجوز در جاده سقز به بوکان توسط بازرسان این اداره شناسایی و توقیف شد.

0

اسماعیل محمدیانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با اعلام این خبر افزود: این محموله‌ها در ۲ عملیات جداگانه در جاده سقز به بوکان در پاسگاه شهید رجایی  این شهرستان شناسایی شد.

وی ادامه داد: در یکی از این عملیات‌ها تیم‌های بازرسی در کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان ابتدا یک دستگاه وانت نیسان را متوقف کردند که دارای ۲۵۰ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز دامپزشکی بود.
وی اضافه کرد: در عملیات دیگری نیز بازرسان شبکه دامپزشکی یک دستگاه خودرو باری را شناسایی کردند که در حال حمل ۲۶۵ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز دامپزشکی بود.

وی افزود: در ایام تعطیلات نورزی ۲۵۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و دامی در این شهرستان صورت گرفته است که منجر به کشف و ضبط ۱۲۰ کیلوگرم گوشت سفید و قرمز و ۱۰ کیلوگرم تخم‌مرغ غیرقابل مصرف و فاسد شد.‌

«محمدیانی» افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا بازرسیها همچنان با حضور ۶ نفر از همکاران بر بازار این شهرستان به صورت شبانه‌روزی تداوم دارد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این بازرسان این شبکه نظارت‌ و گشت‌زنی مشترکی را نیز با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و تعزیرات برای رصد محورهای مواصلاتی این شهرستان دارند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند هرگونه تخلف بهداشتی را در این خصوص به شبکه دامپزشکی بوکان اطلاع دهند، گفت: طرح نظارت بر عرضه فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان به صورت مستمر در راستای حفظ سلامت عمومی توسط شبکه دامپزشکی اجرا می‌شود.

شهرستان بوکان در استان  آذربایجان غربی است و دارای ۳۶ واحد عرضه گوشت قرمز، ۹ واحد فروش ماهی و ۴۰ واحد مرغ فروشی است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/